021-65605822
تهران جاده قدیم کرج | جاده شهریار | بعد از سعید آباد | خیابان وحید 3 پلاک 7
شنبه تا پنجشنبه
ساعت 8 الی 16
021-65605822
تهران جاده قدیم کرج | جاده شهریار | بعد از سعید آباد | خیابان وحید 3 پلاک 7
شنبه تا پنجشنبه
ساعت 8 الی 16

روش های نگهداری و پیشگیری از شکستن اسپیسر پلاستیکی

روش صحیح نگهداری از اسپیسر و دیگر قطعات پلاستیکی در انبار یا حین پروژه برای پیشگیری از آسیب دیدگی، نرم شدن یا شکستن محصولات حین مصرف، یکی از مسائلی است که مصرف کنندگان این قطعات با آن مواجه اند.

اسپیسر های پلاستیکی بتن، سالهاست که جایگزین بسیار خوبی برای اسپیسر بتنی و دیگر قطعاتی شده اند که برای حفظ فاصله بین میلگرد و زمین یا قالب بتن مورد استفاده قرار میگرفت. 

امروزه بسیاری از فعالان صنعت ساخت و ساز ساختمان، از اسپیسر پلاستیکی بتن استفاده میکنند و نگهداری این قطعات که معمولا در تعداد بالا خریداری میشود، یکی از مباحث مهمی است که باید به آن توجه کرد. 

تاثیر دمای محیط روی اسپیسر و دیگر محصولات پلاستیکی

فرقی نمیکند که شما حجم بسیار زیادی از این محصولات را برای عرضه در انبار ها و فروشگاه نگهداری میکنید یا تعدادی اسپیسر پلاستیکی برای استفاده در پروژه های معماری و عمرانی خود، خریداری و دپو کرده اید؛ بهرحال برای پیشگیری از بروز خرابی و شکستن اسپیسر باید اصولی را رعایت کنید. 

بیشترین رویداد موثر روی انواع محصولات پلاستیکی علی الخصوص اسپیسر های پلاستیکی و متعلقات پلاستیکی قالب بندی بتن، تغییرات دمایی است که باعث خشکی یا نرمی قطعه میشود.

20170721083714700

خشکی و شکنندگی  اسپیسر بر اثر سرما

نگهداری اسپیسر در سرما یکی از این موارد است. قرار گرفتن قطعات پلاستیکی در معرض سرما میتواند باعث خشکی محصولات گردد. خشکی قطعه پلاستیکی میتواند موجب کاهش مقاومت کشسانی سطح پلاستیک و تغییر فرم مولکول های ترکیب شده آن شود که در نهایت باعث افزایش شکنندگی قطعات خواهد شد.

شدت این خشکی و شکنندگی در انواع مختلف محصولات و در دمای های مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال اسپیسر های صندلی شکل مانند اسپیسر هارد، دوبل، کلمپ فیکس، ماکسی فیکس و ... تاثیر کمتری از شدت سرما میگیرند و تنها امکان دارد که در قسمت تاج که در تماس مستقیم با میلگرد است، متوجه آسیب و شکنندگی ناشی از سرما شوند.

 در نقطه مقابل اسپیسر هایی مانند نیلینگ است که نیازمند خم خوردن و تغییر حالت حین استفاده هستند و در صورت نگهداری اسپیسر در سرمای شدید، انعطاف خود را از دست داده و هنگام خم خوردن، شکسته خواهند شد.

همانطور که سرما روی محصولات پلاستیکی مانند اسپیسر میلگرد تاثیر میگذارد، گرما نیز بی تاثیر نیست و نگهداری اسپیسر پلاستیکی در گرمای زیاد هم موجب وا رفتگی و نرم شدن بخش های ظریفتر اسپیسر ها میشود.

هر دوی این عوامل یعنی سرما و گرما، در نهایت تاثیر بسزایی در کاهش مقدار تحمل بار نقطه ای اسپیسر خواهند داشت و قطعه را از حالت استاندارد خود، دور خواهد کرد.

مقدار تحمل بار نقطه ای ، عددی است که نشان دهنده مقدار مقاومت اسپیسر در برابر فشار وزن تحمیلی سازه میلگردی و بتن است.

برای پیشگیری از بروز مسائل اینچنینی مانند نرم شدن یا شکستن اسپیسر پلاستیکی در نگهداری از اسپیسر های پلاستیکی، باید این نکته را در نظر گرفت که دمای انبار یا محل نگهداری اسپیسر ، همواره باید با دمای محیط متعادل همخوانی داشته باشد. به طور مثال اگر در زمستان شما در محیطی هستید که باید از وسایل گرمایشی استفاده کنید تا دما متعادل شود، باید برای انبار اسپیسر هم این شرایط را فراهم کنید و بالعکس در تابستان هم از وسایل سرمایشی لازم استفاده کنید.

شایان ذکر است که کیفیت تولید اسپیسر نیز از جمله عواملی است که در میزان تاثیرپذیری از سرما و گرما موثر است.

 photo 2022 02 23 15 12 29  photo 2022 02 23 15 12 29

 

حمل و نقل و انبارداری قطعات پلاستیکی 

گاهی کاربران سوال میپرسند که شرایط حمل و نقل و انبار داری اسپیسر پلاستیکی به جز دمای محیط چه مواردی را شامل میشود؟

در پاسخ به این سوال هم باید گفت که میزان کیفیت مواد اولیه و روش تولید اسپیسر پلاستیکی حرف نخست را در این رابطه میزند؛ یعنی ممکن است که کیفیت تولید پایین بوده و محصولات حین حمل و نقل یا در انبار زیر دیگر محصولات آسیب ببینند؛ همچنین ممکن است همچون محصولات برند آرپیکو تولید با کیفتی داشته باشند که این مسائل روی قطعه موثر نباشد؛ اما عطف به هر دوی این مصادیق، بهتر است که عموما از بارگیری فوق سنگین اسپیسر های حساس تر و افعالی مانند راه رفتن روی بسته های اسپیسر، پرت کردن بسته ها هنگام بارگیری و ... خود داری فرمایید.

آرپیکو تولید کننده اسپیسر پلاستیکی بتن، قطعات قالب بندی بتن، واتر استاپ آب بند انواع همتراز و دیگر ابزار کاشی کاری است که محصولات خود را با بهترین کیفیت مواد اولیه و طراحی دقیق کارشناسان متخصص و خبره صنعت ساختمان، تولید می کند. برای دریافت اطلاعات و لیست قیمت محصولات ما ، همچنین مشاوره رایگان در رابطه با انتخاب محصول مورد نیازتان و سفارش محصولات، میتوانید همواره از طریق راه های ارتباطی اعلام شده در صفحه تماس با ما و یا پیام گذاشتن در واتس آپ ما (لینک استعلام قیمت ) با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

همیشه بروز باشید

Please enable the javascript to submit this form

icon
icon
icon
استعلام قیمت
با ما در تماس باشید
برای مشاوره رایگان انتخاب محصول و استعلام فوری قیمت ها پیام بگذارید:
آرپیکو
کارشناس فروش
آنلاین

منو

شرکت آرپیکو