021-65605822
تهران جاده قدیم کرج | جاده شهریار | بعد از سعید آباد | خیابان وحید 3 پلاک 7
شنبه تا پنجشنبه
ساعت 8 الی 16
021-65605822
تهران جاده قدیم کرج | جاده شهریار | بعد از سعید آباد | خیابان وحید 3 پلاک 7
شنبه تا پنجشنبه
ساعت 8 الی 16

چند اسپیسر پلاستیکی خاص با کاربرد های ویژه

برخی از انواع اسپیسر های تولیدی توسط شرکت آرپیکو ، کاربرد هایی متفاوت از دیگر انواع اسپیسر دارند و به مسائلی از جمله ایمنی، همسان سازی، پیوند قالب و ... میپردازند.

وظیفه اصلی مقرر شده برای انواع اسپیسر پلاستیکی ، ایجاد فضای استاندارد در محل مورد نظر میباشد؛ لذا برای کاربردهای مختلف اسپیسر های خاص طراحی گردیده اند. صنعت ساختمان ده‌ها سال است که از انواع اسپیسر برای فاصله گذاری استاندارد بین آرماتور و بتن استفاده میکنند. به جز موارد معمول و مورد استفاده در فونداسیون و سازه های عمودی، فضاساز های دیگری هم برای بخش های دیگری در عملیات ساختمان سازی یا به عنوان مکمل اسپیسر های قدیمی، طراحی و تولید شده اند. خرید اسپیسر پلاستیکی را با دقت و اطلاعات کامل انجام دهید.

 

در این مقاله بر خلاف مطالب دیگر سراغ اسپیسر هایی خارج از دسته بندی های مرسوم اسپیسر پلاستیکی رفته ایم. اسپیسر تیرچه ، اسپیسر کاشی و سرامیک ، اسپیسر نیلینگ ، اسپیسر ایمنی میلگرد های آزاد و اسپیسر های خاص مورد اسفاده در قالب بندی بتن، مانند ساپورت دوسر مخروط (میان بولت ساده) ، میان بولت آب بند و استاپر و استاپین ، در این مقاله معرفی مختصری خواهند شد. 

اسپیسر تیرچه :

قطعه مورد نیاز جهت تعیین فاصله مناسب برای خرپاهای تیرچه آماده و قرار دادن آنها داخل قالب های فلزی ، اسپیسر تیرچه یا فندوله می باشد.

این اسپیسر دارای سه و یا چهار قفل کن جهت نگهداری میلگردهای کناری و میلگرد تقویتی در وسط است . اسپیسر تیرچه در فواصل طولی مورد نیاز در داخل قالب فلزی تیرچه یا فندوله قرار می گیرد و سپس خرپای تیرچه داخل آن قرار داده شده و میلگرد تقویتی داخل قفل کن ثابت می شود. این اسپیسرها در فاصله متوسط 50cm از هم در زیر میلگردهای طولی تیرچه قرار می گیرند .

JS22

 خرید اسپیسر تیرچه - قیمت اسپیسر تیرچه: تماس با کارشناسان آرپیکو

 اسپیسر کاشی و سرامیک ( صلیب کاشی و سرامیک) و همتراز کاشی (گیره و گوه کاشی):

اسپیسر کاشی یا صلیب کاشی برای ایجاد فاصله دقیق و منظم میان قطعات سرامیکی، کاشی کف و دیوارها به کار می رود و به راحتی قابل نصب در اندازه های دلخواه و متنوع می باشد.

به جز اسپیسر کاشی (صلیب کاشی ) ، همتراز کاشی یا گیره و گوه کاشی هم دیگر محصولی است که برای تراز کردن و تنظیم دقیق فاصله بین کاشی ها 

استفاده از اسپیسر صلیبی و همتراز کاشی و سرامیک ، زیبایی نهفته در نظم نهایی کار را برای شما تضمین میکند.

همچنین اطمینان از ایجاد و پر شدن فضای مناسب بین کاشی ها با بکدیگر، ضمن تراز بودن کاشی ها با یکدیگر در شیب استاندارد سطح، از دیگر مزایای استفاده از این محصول است.

اسپیسر کاشی به صورت 3 راه و 4 راه تولید شده و  سایزهای کوچک آن معمولا" در کف سازی و سایزهای بزرگتر در دیوارها و نمای ساختمان استفاده می شوند .

  

tb2TS3

خرید اسپیسر کاشی و سرامیک- قیمت همتراز کاشی و سرامیک: تماس با کارشناسان آرپیکو

اسپیسر نیلینگ :

اسپییر نیلینگ به منظور ایجاد فاصله جانبی یکنواخت میان Anchor bolt و دیواره سوراخ های تعبیه شده در دیواره های خاکی مجاور سازه ، بر روی Anchor bolt  نصب می شود.

تعبیه حفره های متعدد بوسیله مته های حفاری و قرار دادن Anchor bolt در آنها برای جلوگیری از ریزش سقف و دیواره انجام می شود .

niling2

استفاده از اسپیسر نیلینگ باعث می شود میلگردها نسبت به محل قرار گیری گمانه ها در مرکز قرار گیرند و اجازه ندهند میلگردها با خاک تماس پیدا کنند.

علاوه بر این ها، اسپیسر نیلینگ از انتقال خوردگی به میلگرد جلوگیری کرده و به این ترتیب از ریزش و رانش احتمالی خاک ترانشه ها و تونل ها پیشگیری می کنند. از دیگر موارد استفاده از اسپیسر نیلینگ می توان به کاشت بولت برای گسترش دادن و محکم نمودن و مقاوم سازی مقاطع بتنی نیز اشاره کرد.

 خرید اسپیسر نیلینگ - قیمت اسپیسر نیلینگ: تماس با کارشناسان آرپیکو اسپیسر

اسپیسر ایمنی میلگرد آزاد :

کلاهک ایمنی قارچی :

این قطعه در سر میلگرد های انتظار قرار گرفته و با رنگ و شکل مخصوص خود مانع از برخورد کارگران با سر میلگرد ها و آسیب دیدگی می شود. در واقع کلاهک ایمنی قارچی یک قطعه مربوط به حوزه ایمنی است که با رنگ و جنس خاصی که دارد، در محیط های کارگاهی که تعداد میلگرد های سرباز است، بار ها موجب حفظ عموامل و کارگران از برخورد با لبه خطرنام میلگرد ها میشود.

ms

 خرید کلاهک ایمنی میلگرد - قیمت کلاهک ایمنی قارچی : تماس با کارشناسان آرپیکو اسپیسر

 اسپیسر پایه میلگرد :

این قطعه برای جلوگیری از تماس و ارتباط سر میلگرد با محیط بیرون و یا قالب و پیشگیری از خوردگی در سر میلگرد ها قرار گرفته و طراحی آن بصورتی است که بخوبی روی میلگرد محکم می شود.

 HB2

 خرید اسپیسر پایه میلگرد- قیمت اسپیسر پایه میلگرد: تماس با کارشناسان آرپیکو اسپیسر

اسپیسر های خاص مورد استفاده در قالب بندی بتن :

ساپورت دو سر مخروط (میان بولت ساده) STC :

SCB01

ساپورت دو سر مخروط (میان بولت ساده) متشکل از دو قطعه مخروطی مونتاژ شده در دو سر لوله آجدار است و استفاده از این نوع اسپیسر موجب تنظیم دقیق فاصله دو صفحه قالب بوده و همچنین سبب سهولت  خارج کردن بولت از دیواره بتنی پس از عملیات بتن ریزی  می شود و از هدر رفتن شیره بتن در حین بتن ریزی جلوگیری می کند . از مزایای این اسپیسر امکان تولید در طولهای متناسب با ضخامت دیواره بتنی و اقتصادی بودن آن است و همچنین از مخروط‌های این اسپیسر می توان به دفعات استفاده کرد .

استفاده از ساپورت دو سر مخروط ( میان بولت ساده ) آسان است به این صورت که اسپیسر را در محل مورد نظر ثابت کرده و میله بولت را از وسط آن عبور داده و محکم می کنیم پس از اتمام بتن ریزی و باز کردن قالب و بولت قطعات مخروطی را به راحتی خارج کرده و در صورت نیاز محل مخروط را با گروت می پوشانیم.

 خرید ساپورت دوسر مخروط - قیمت ساپورت دو سر مخروط: تماس با کارشناسان آرپیکو اسپیسر

میان بولت آب بند :

میان بولت آب بند مجموعه ای از قطعات مونتاژ شده است و در دیواره های بتنی سازه های آبی ، مخازن آب و فاضلاب و استخر ها کاربرد دارد. میان بولت آب بند ضمن تنظیم دقیق فاصله دو صفحه قالب و امکان خارج کردن بولت از دیواره جهت آب بند کردن سازه پس از بتن ریزی طراحی شده است .

SCB2

برای استفاده از میان بولت آب بند آن را در محل مورد نظر قرار داده و پس از بستن قالب و بولت بتن ریزی انجام می شود.

پس از اتمام فرآیند بتن ریزی و باز کردن بولت و قالب ، مخروطها را خارج می نماییم.

جهت آب بند کردن حفره یک استاپر U را تا وسط ساپورت وارد کرده و از هر طرف یک استاپر T درون حفره محکم می کنیم و در آخر محل حفره را با گروت پر می نماییم از مزایای دیگر این نوع ساپورت به صرفه بودن آن در مقایسه با سایر ساپورتهای آب بند فلزی و مشابه می باشد .

امکان تولید در طولهای متناسب با اندازه سازه بتنی از مزایای دیگر این میان بولت می باشد.

 خرید قیمت ساپورت آب بند - ساپورت آب بند: تماس با کارشناسان آرپیکو اسپیسر

 


آرپیکو تولید کننده با کیفیت ترین اسپیسر بتن و اسپیسر کاشی و سرامیک در ایران

شرکت آرپیکو طراح و تولید کننده بهترین انواع اسپیسر بتن ، اسپیسر کاشی ، اسپیسر سرامیک و بسیاری از دیگر متعلقات مربوط به اسپیسر بر اساس آیین نامه ها و استانداردهای معتبر جهانی از جمله آیین نامه انجمن بتن بریتانیا، آیین نامه انجمن بتن آلمان، توصیه نامه انجمن فولاد تقویت کننده بتن (CRS) و استانداردهایی مانند استانداردهای تهیه شده توسط موسسه استاندارد بریتانیا و موسسه استاندارد ژاپن است.

برای آشنایی بیشتر با  انواع اسپیسر و محصولات آرپیکو و قیمت اسپیسر بتن ، میتوانید از صفحات این سایت استفاده کرده و یا با کارشناسان ما که آماده مشاوره و پاسخگویی به تمام سوالات شما هستند، تماس بگیرید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

همیشه بروز باشید

Please enable the javascript to submit this form

icon
icon
icon
استعلام قیمت
با ما در تماس باشید
برای مشاوره رایگان انتخاب محصول و استعلام فوری قیمت ها پیام بگذارید:
آرپیکو
کارشناس فروش
آنلاین

منو

شرکت آرپیکو