اسپیسر نیلینگ

اسپیسر نیلینگ

سایر مجموعه ها:

یکی از انواع اسپیسر های خاص مورد استفاده در عملیات بتن ریزی و میلگرد گذاری، اسپیسر نیلینگ یا اسپیسر انکر بولت است که در این مقاله به بررسی کاربرد ها و قیمت اسپیسر نیلینگ خواهیم پرداخت. شرکت آرپیکو تولید کننده اسپیسر نیلینگ در ایران با قیمت مناسب و کیفیت عالی است.برای اطلاع از ویژگی ها و قیمت اسپیسر نیلینگ ادامه مطلب را بخوانید.

پیام در واتس اپ
توضیحات محصول:

کاربرد اسپیسر نیلینگ :

این اسپیسر به منظور ایجاد فاصله جانبی یکنواخت میان Anchor bolt و دیواره سوراخ های تعبیه شده در دیواره های خاکی مجاور سازه، بر روی Anchor bolt نصب می شود. استفاده از نیلینگ برای جلوگیری از ریزش خاک دیواره و سقف تونل نیز در ترانشه ها الزامی است.

ویژگی و قیمت اسپیسر نیلینگ:

کیفیت بالای ساخت، استحکام عالی در عین انعطاف پذیری، جلوگیری از ریزش سقف و دیواره ها،  مانع تماس میلگرد ها با خاک و مانع خوردگی میلگرد - مناسب بودن قیمت اسپیسر نیلینگ (آرپیکو تولید کننده اسپیسر نیلینگ )

مقدار استفاده :

  1. پایدار سازی خاک : به طور معمول میزان استفاده از نیلینگ 1 عدد در طول گمانه می باشد
  2. کاشت بولت :با توجه به عمق سوراخ حفر شده معمولا هر 50 سانتیمتر یک عدد مورد نیاز است

عملیات نیلینگ چگونه انجام میشود؟

عملیات نیلینگ یا میخکوبی، روش خلاقانه مهندسین استرالیایی بود که در دهه 60 میلادی جهت پایدارسازی جداره های تونل بکار گرفته شد.

برای اجرای نیلینگ ابتدا دیواره‌­ها رگلاژ میشوند؛ سپس شبکه مش های فولادی به وسیله میخ ­های 50سانتیمتری نصب می­‌شوند و روی آن به ضخامت حدود 10 تا 15 سانتیمتر بتن پاشی ( شاتکریت) می­‌شود. مرحله بعد حفاری گمانه­ ها و جا زدن میلگرد یا کابل است. در ادامه گمانه ­ها با دوغاب سیمان تزریق شده و پس از گیرش دوغاب، هد نیل­ها بسته میشود که البته امروزه این کار با کمک گروت های ویژه انجام میشود.

بدین ترتیب نیروی رانش خاک از طریق مش و شات به هد نیل اعمال می شود و نیروی هد نیلها از طریق نیلها به توده خاک منتقل میگردد. گویی رانش خاک از طریق سیستم نیلینگ به خود خاک مهار میشود.

dsi underground austria fels bodennagel bh 87466fe148

نیلینگ یا میخکوبی بعدها توسط مهندسین آلمانی و فرانسوی در پایدارسازی ترانشه­ ها، تونل ها و پل ها به کار گرفته شد. امروزه استفاده از نیلینگ به طور گسترده در پروژه های مختلف عمراني، نظير تثبيت ترانشه هاي خط آهن و بزرگراه ها، ساخت سازه هاي نگهبان گودبرداري شده در مناطق شهري جهت احداث ساختمان هاي بلند مرتبه که شامل چندين طبقه در داخل زمين هستند و تثبيت شيب هاي زمين در برابر لغزش هاي احتمالي به کار بسته می شود .

جهت انجام عملیات نیلینگ نیاز به اسپیسر خاصی است که عملیات کاشت بولت و نیلینگ را ساده تر نماید . اسپیسر پلاستیکی نیلینگ جهت پوشش میلگرد های انکراژ و تحکیم خاک و همچنین کاشت میلگرد و انکر بلت ها مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که استفاده از انکر بلت ها برای جلوگیری از ریزش خاک دیواره و سقف تونل و نیز در ترانشه ها الزامی می باشد.

استفاده از اسپیسر پلاستیکی نیلینگ این مزیت را ایجاد می کند که میلگردها نسبت به محل گمانه ها در مرکز قرار گیرند و مانع تماس میلگردها با خاک شده و مانع انتقال خوردگی به میلگرد شوند و به این ترتیب از ریزش و رانش احتمالی خاک ترانشه ها و تونل ها جلوگیری شود. از دیگر کاربردهای اسپیسر نیلینگ کاشت بولت جهت گسترش و تحکیم و مقاوم سازی مقاطع بتنی است.

نکات مهم استفاده از اسپیسر نیلینگ :

  • پیشنهاد می شود برای تثبیت بهتر اسپیسر نیلینگ روی آرماتورها، پس از قرار گیری دور میلگرد با سیم آرماتور بندی تثبیت شود.
  • هنگام حفر سوراخ برای بولت گذاری باید علاوه بر قطر میلگرد، پوشش ایجاد شده توسط اسپیسر نیز در نظر گرفته شود.
  • اسپیسر پلاستیکی نیلینگ 2 سانتیمتر کاور بتنی روی بولت ایجاد می کند که در مجموع 4 سانتیمتر به قطر حفاری علاوه بر قطر میلگرد خواهد افزود.

jadval NILING

 

فاصله انداز پلاستیکی نیلینگ ، در چارچوب استاندارد های بین المللی طراحی و تولید شده است. اگر به دنیال تولید کننده اسپیسر پلاستیکی بتن هستید، جهت دریافت لیست قیمت اسپیسر نیلینگ و دیگر اسپیسر های موجود در بازار، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید