تراز کننده پیچی کاشی و سرامیک

تراز کننده پیچی یکی از انواع تراز کننده کاشی و سرامیک است که از کاربردی یکسان و عملکردی متفاوت با تراز کننده تخت کاشی و سرامیک دارد.

 

پیام در واتس اپ
توضیحات محصول:

امروزه صنعت ساختمان با پیشرفت های قابل توجهی در زمینه سهولت روش های اجرای بخش های مختلف از جمله کاشی کاری مواجه شده است و تراز کننده کاشی هم یکی از ابزار های پرمصرف جدید در این پروسه می باشد. آرپیکو تولید کننده انواع اسپیسر کاشی و سرامیک ، تولید کننده تراز کننده کاشی پیچی و دیگر ابزار کاشی کاری است که این محصول را با بالاترین کیفیت موجود در بازار تولید و به مشتریان خود ارائه میکند.

تراز کننده پیچی یکی دیگر از ملزوماتی است که در کاشی کاری کاربرد بسیار دارد ، هر روزه شاهد ابداع تکنولوژی ها و ابزارها و تجهیزات مدرن و خلاقانه مانند تراز کننده پیچی هستیم که جهت ایجاد سهولت کار و افزایش راندمان و بهره وری و در عین حال افزایش کیفیت در کلیه حوزه های ساختمانی ، صنعتی و ... در حال تولید و توزیع هستند، تراز کننده پیچی با تغییر و ایجاد  بهبود  در روش های ساخت و اجرا ، تغییرات شگرفی را در این حوزه ها  ایجاد نموده است .  ابزارها و تجهیزات مدرن و کارآمد برای اجرای کاشیکاری، در حال پیشرفت و توسعه است .

استفاده از تراز کننده کاشی و سرامیک

در مبحث کاشیکاری علاوه بر طرح و رنگ کاشی و رعایت قواعد طراحی دکوراسیون برای ست شدن با کاشیها ، آنچه که اهمیت بسیاری دارد ، همسطح بودن و یا به اصطلاح تراز بودن کاشی و سرامیکها نسبت به یکدیگر و همچنین رعایت فاصله دقیق بین بندهای کاشیهاست، که موجب زیبایی و کیفیت دو چندان کاشیکاری خواهد شد. از جدیدترین ابزارهایی که برای تراز نمودن کاشی و سرامیک  ابداع و تولید شده است تراز کننده پیچی است که از دو قطعه کلیپس و گوه تشکیل شده است و از جنس پلاستیک مقاوم تولید می شود. کلیپس تراز کننده پیچی مانند یک پیچ و گوه تراز کننده پیچی نیز مانند یک مهره عمل می کند و بصورت پیچ و مهره ای داخل هم قرار گرفته و موجب همسطح شدن کاشی و سرامیک نسبت به یکدیگر می شوند.

استفاده از تراز کننده پیچی جهت همسطح نمودن کاشی و سرامیک، علاوه بر اینکه موجب ترازی و رعایت فاصله بین بندها می شود،  مزیتهای دیگری نیز از لحاظ افزایش سرعت اجرا ، عدم استفاده از ابزارهایی مانند تراز و چکش را در پی دارد.  در روشهای سنتی برای نصب کاشی و سرامیک معمولاً  از ضربات چکش و تراز برای همسطح کردن استفاده می شود، که این کار باید برای تک تک کاشیهایی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند انجام شود که از نظر زمانی بسیار وقت گیر تر از روش همسطح سازی به کمک تراز کننده پیچی خواهد بود.

در صورت تراز شدن دقیق سطوح کاشی و سرامیک، حالت ناخنک خور  بین کاشی و سرامیک ها  از بین خواهد رفت . زیرا  این نقاط محل مناسبی برای تجمع آب در هنگام شستشو هستند، که در صورت راکد ماندن امکان ایجاد باکتری و جلبک در محل بندکاشی ها را به دنبال خواهند داشت و همچنین موجب مات و کدر شدن بندها خواهد شد. 

 نحوه استفاده تراز کننده پیچی کاشی و سرامیک

محصول تراز کننده پیچی کاشی و سرامیک از دو قطعه کلیپس و گوه تشکیل شده است . کلیپس تراز کننده پیچی از دو قسمت عمود بر هم تشکیل شده است . قسمت افقی کف کلیپس به حالت یک صفحه تخت است که در زیر کاشیها قرار می گیرد و قسمت عمودی تراز کننده کاشی پیچی نیز، مانند یک میله اسپیرال ( پیچی ) می باشد . گوه تراز کاشی پیچی نیز مانند یک کلاهک گرد دایره ای شکل است که در قسمت فوقانی آن ، حالتی شبیه به مهره تعبیه شده است تا  بتواند مانند مهره بر روی کلیپس بسته شود.

در هنگام قرار گرفتن دو کاشی در کنار هم با توجه به اندازه وجه هر طرف کاشی یا سرامیک ، تعداد تراز کننده لازم انتخاب شده و کلیپس در فصل مشترک دو کاشی قرار می گیرد و گوه با بسته شدن روی میله پیچی شکل بیرون زده از فصل مشترک میان دو کاشی، موجب تراز شدن دو کاشی نسبت به یکدیگر می شود.

جهت انجام کاشیکاری به کمک تراز کننده پیچی ، پیشنهاد می شود کاشیکاری را  از یک کنج آغاز نمایید و خطوط راهنمای 90 درجه، جهت قرارگیری مناسب کاشی اول به عنوان راهنما ترسیم نمایید و پس از مالیدن چسب کاشی  و سرامیک توسط کاردک شانه ای کاشی اول را نصب نموده و کاشی های مجاور را با کمک تراز کننده پیچی نصب و همسطح نمایید تا سطح مورد نظر  کامل شود . پس از اتمام کاشیکاری سطح، تا زمان گیرش و اطمینان از چسبیدن کاشی و سرامیک به سطح صبر نمایید ، سپس با اعمال ضربه جانبی توسط چکش یا نوک کفش کلیپس ها را بشکنید . 

میزان مصرف تراز کننده کاشی پیچی در محیط مورد نظر برای  کاشیکاری، با توجه به ابعاد کاشی و وسعت سطح مشخص می شود. کاشی و سرامیک با ابعاد کوچکتر تعداد تراز کننده کاشی پیچی کمتری در هر وجه خود نیاز دارند ولی ابعاد بزرگتر نیاز به تعداد تراز کننده بیشتر در هر وجه دارند.

تعداد تراز کننده مورد نیاز برای کاشیهای کوچک مانند کاشیهای 30*30

تعداد تراز کننده کاشی پیچی مورد نیاز برای کاشیهای کوچک مانند کاشیهای 30*30 و یا کوچکتر یک عدد  در هر وجه کاشی می باشد . دقت نمایید در حالاتی که در هر وجه کاشی یک عدد تراز کننده کاشی پیچی قرار می گیرد باید تراز کننده کاشی پیچی در وسط هر وجه قرار گیرد. در کاشیهای کوچک می توان برای بالا رفتن دقت یک عدد تراز کننده کاشی پیچی در محل تقاطع کاشی یا سرامیک قرار داد.

تعداد تراز کننده کاشی پیچی مورد نیاز برای ابعاد 40*40 و 50*50 سانتیمتر

در کاشی و سرامیک با ابعاد تا 50*50 سانتیمتر تعداد تراز کننده کاشی پیچی مصرفی در هر وجه کاشی 2 عدد می باشد . پیشنهاد می شود محل قرارگیری تراز کننده در این ابعاد از کاشی و سرامیک با فاصله 10 سانتیمتر از لبه های کاشی و سرامیک باشد . در این ابعاد می توان یک عدد تراز کننده پیچی در مرکز وجه کاشی قرار داد و در محل تقاطع کاشی ها نیز یک عدد تراز کننده پیچی مصرف نمود.

تعداد تراز کننده کاشی پیچی مورد نیاز برای ابعاد 60*60 تا 80*80 سانتیمتر

تعداد تراز کننده کاشی پیچی مورد نیاز برای این ابعاد 3 عدد در هر وجه می باشد. به این ترتیب که دو تراز کننده با فاصله 10 سانتیمتر از هر لبه قرار می گیرد و تراز کننده سوم در مرکز وجه مورد نظر قرار می گیرد.

تعداد تراز کاشی  مورد نیاز برای ابعاد بزرگتر از 80*80 سانتیمتر

در ابعاد بزرگتر باید به ازای هر 20 الی 25 سانتیمتر از طول هر وجه ، یک عدد تراز کننده کاشی پیچی استفاده نمود.

در صورت عدم استفاده از کاشی تراز در بندهای کاشی ،علاوه بر ایجاد بندهای ناهمگون، سطحی ناهموار یا به اصطلاح دارای ناخنک خواهید داشت . چنانچه سطح کار ناخنک داشته باشد، ضمن کاهش کیفیت و زیبایی کار ، فضای مناسبی را برای تجمع آب به هنگام شستشو فراهم می کند، که بعد از مدتی به سطحی جرم گرفته و کدر تبدیل می شود که نمای مناسبی نخواهد داشت.

تولید کننده تراز کننده کاشی و سرامیک

آرپیکو تولید کننده تراز کننده کاشی و سرامیک با بهترین کیفیت موجود در بازار است که محصول نهایی تولیدی این برند، علاوه بر داشتن مزایای کیفی ، از مزیت مناسب بودن قیمت تراز کننده کاشی و سرامیک هم برخوردار است و شما میتوانید ضمن تماس با کارشناسان آرپیکو، از مشاوره رایگان برای انتخاب محصول مورد نظر برخوردار گشته و یا قیمت تراز کننده کاشی  مورد نظر خود را استعلام فرمایید .
هم اکنون از طریق پشتیبانی آنلاین سایت و یا تماس با شماره های بخش تماس با ما میتوانید مشاوره گرفته یا این محصول را سفارش دهید .

 

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید