تراز کننده کاشی پروانه ای (یک تکه)

تراز کننده کاشی پروانه ای قطعه ای جدید و کم نظیر است که با طراحی جدید یک تکه و کاربرد آسان، مانند دیگر انواع تراز کننده کاشی برای تراز کردن قطعات کاشی کنار یکدیگر و همچنین ایجاد فواصل منظم بین کاشی ها استفاده میشود.

پیام در واتس اپ
توضیحات محصول:

تراز کننده کاشی و سرامیک پروانه ای که در بازار گاهی به نام همتراز کاشی پروانه ای هم شناخته میشود، محصولی جدید در حوزه ابزار کاشی کاری است که در دسته انواع تراز کننده کاشی و سرامیک قرار میگیرد. این تراز کننده ی یک تکه دارای مزیت های فوق العاده ای در نوع طراحی جدید خود می باشد که در ادامه این مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

تراز کننده کاشی و سرامیک قطعه ای کاربردی است که از انواع مختلف آن برای تراز کردن کاشی و سرامیک کف، دیوار، و نمای ساختمان استفاده میشود. در گذشته ها برای انجام عملیات تراز کاشی، فرایند زمانبر، دشوار و نه چندان دقیقی استفاده میشد؛ اما با پیشرفت هایی که در حوزه صنعت ساختمان و ابزار های کمکی روی داد، تراز کننده کاشی طراحی و تولید و مورد استفاده قرار گرفته شد.

دلایل استفاده از تراز کننده کاشی

در مبحث کاشیکاری علاوه بر طرح و رنگ کاشی و رعایت قواعد طراحی دکوراسیون برای ست شدن با کاشیها ، آنچه که اهمیت بسیاری دارد ، همسطح بودن و یا به اصطلاح تراز بودن کاشی و سرامیک ها نسبت به یکدیگر و همچنین رعایت فاصله دقیق بین بندهای کاشی هاست، که موجب زیبایی و کیفیت دو چندان کاشیکاری خواهد شد. از جدیدترین ابزارهایی که برای تراز نمودن کاشی و سرامیک  ابداع و تولید شده است تراز کننده کاشی پروانه ای است که برخلاف دیگر انواع تراز کننده کاشی که از دو قطعه تشکیل میشوند، به صورت یک قطعه مستقل ارائه شده است و از جنس پلاستیک مقاوم تولید می شود.

استفاده از تراز کننده پروانه ای جهت همسطح نمودن کاشی و سرامیک، علاوه بر اینکه موجب ترازی و رعایت فاصله بین بندها می شود،  مزیت‌های دیگری نیز از لحاظ افزایش سرعت اجرا ، عدم استفاده از ابزارهایی مانند تراز و چکش را در پی دارد. در روشهای سنتی برای نصب کاشی و سرامیک معمولاً  از ضربات چکش و تراز برای همسطح کردن استفاده می شود، که این کار باید برای تک تک کاشی‌هایی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند انجام شود که از نظر زمانی بسیار وقت گیر تر از روش همسطح سازی به کمک تراز کننده خواهد بود.

در صورت تراز شدن دقیق سطوح کاشی و سرامیک، حالت حوضچه بین کاشی و سرامیک ها  از بین خواهد رفت. زیرا  این نقاط محل مناسبی برای تجمع آب در هنگام شستشو هستند، که در صورت راکد ماندن امکان ایجاد باکتری و جلبک در محل بندکاشی ها را به دنبال خواهند داشت و همچنین موجب مات و کدر شدن بندها خواهد شد.

نحوه استفاده از تراز کننده کاشی پروانه ای

تراز کننده کاشی پروانه ای بر خلاف دیگر انواع تراز کننده کاشی و سرامیک، دارای دو یا چند قطعه نیست و به صورت قطعه منفرد عمل میکند. گیره و گوه این محصول با طراحی ساده تر روی یکدیگر سوار هستند و استفاده میشوند. برای تراز کردن کاشی با استفاده از تراز کننده پروانه ای ، باید ابتدا نیمی از پایه تراز کننده را زیر بخشی از کناره مورد نظر کاشی قرار داده و سپس کاشی دوم را روی طرف دیگر پایه بگذاریم.

پس از گذاشتن کاشی ها کنار یکدیگر، کافیست تا اهرم پلاستیکی تراز کننده را از دو طرف ببندیم تا کاشی ها تحت فشار پایه و تاج تراز کننده ، کنار یکدیگر تراز گردند. پس از خشک شدن ملات کاشی، میتوان تاج تراز کننده را مانند گیره و گوه ساده، با ضربه های جانبی موازی با خط کاشی، به واسطه چکش یا ضربه با کفش، بشکنیم و مانده ها را جمع کنیم. آنچه در پایان باقی می ماند، تنها نظم و زیبایی و کیفیت کار است...

تعداد تراز کننده مورد نیاز برای کاشیهای کوچک مانند کاشیهای 30*30

تعداد تراز کننده کاشی پروانه ای مورد نیاز برای کاشیهای کوچک مانند کاشیهای 30*30 و یا کوچکتر یک عدد  در هر وجه کاشی می باشد . دقت نمایید در حالاتی که در هر وجه کاشی یک عدد تراز کننده کاشی پروانه ای قرار می گیرد، باید تراز کننده کاشی پیچی در وسط هر وجه قرار گیرد. در کاشیهای کوچک می توان برای بالا رفتن دقت یک عدد تراز کننده کاشی پیچی در محل تقاطع کاشی یا سرامیک قرار داد.

تعداد تراز کننده کاشی پروانه ای مورد نیاز برای ابعاد 40*40 و 50*50 سانتیمتر

در کاشی و سرامیک با ابعاد تا 50*50 سانتیمتر تعداد تراز کننده کاشی پروانه ای مصرفی در هر وجه کاشی 2 عدد می باشد . پیشنهاد می شود محل قرارگیری تراز کننده در این ابعاد از کاشی و سرامیک با فاصله 10 سانتیمتر از لبه های کاشی و سرامیک باشد . در این ابعاد می توان یک عدد تراز کننده پروانه ای در مرکز وجه کاشی قرار داد و در محل تقاطع کاشی ها نیز یک عدد تراز کننده کننده  مصرف نمود.

تعداد تراز کننده کاشی پروانه ای مورد نیاز برای ابعاد 60*60 تا 80*80 سانتیمتر

تعداد تراز کننده کاشی پروانه ای مورد نیاز برای این ابعاد 3 عدد در هر وجه می باشد. به این ترتیب که دو تراز کننده با فاصله 10 سانتیمتر از هر لبه قرار می گیرد و تراز کننده سوم در مرکز وجه مورد نظر قرار می گیرد.

تعداد تراز کننده کاشی پروانه ای مورد نیاز برای ابعاد بزرگتر از 80*80 سانتیمتر

در ابعاد بزرگتر باید به ازای هر 20 الی 25 سانتیمتر از طول هر وجه ، یک عدد تراز کننده کاشی استفاده نمود.

_________________________________________________________________________________________

آرپیکو تولید کننده تراز کننده کاشی و سرامیک با بهترین کیفیت موجود در بازار است که محصول نهایی تولیدی این برند، علاوه بر داشتن مزایای کیفی ، از مزیت مناسب بودن قیمت تراز کننده کاشی و سرامیک هم برخوردار است و شما میتوانید ضمن تماس با کارشناسان آرپیکو، از مشاوره رایگان برای انتخاب محصول مورد نظر برخوردار گشته و یا قیمت تراز کاشی مورد نظر خود را استعلام فرمایید .
هم اکنون از طریق پشتیبانی آنلاین سایت و یا تماس با شماره های بخش تماس با ما میتوانید مشاوره گرفته یا این محصول را سفارش دهید .

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید