اسکوپ سنگ و سرامیک

اسکوپ سنگ و سرامیک

اسکوپ پروانه ای سنگ و سرامیک و اسکوپ z  نام دو قطعه از جنس گالوانیزه است که برای پیشگیری از سقوط سنگ نما و سرامیک، پشت آنها نصب شده و ایمنی بیشتری ایجاد میکنند.

پیام در واتس اپ
توضیحات محصول:

اسکوپ سنگ و سرامیک

اسکوپ سنگ نما و اسکوپ سرامیک نام قطعه هایی فلزی از جنس گالوانیزه است که از ریزش و افتادن سرامیک و سنگ نما ممانعت می کند. اسکوپ پروانه ای سنگ و سرامیک و اسکوپ z سنگ و سرامیک دو مدل از این قطعه هستند که توسط شرکت آرپیکو با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت اسکوپ سنگ و سرامیک به مشتریان خود عرضه میکند.

اسکوپ سنگ و سرامیک در بازار به نام های بست سنگ نما یا اتصالات فلزی سنگ و سرامیک هم شناخته می شود. شرکت آرپیکو تولید کننده اسکوپ سنگ نما در دو نوع ( اسکوپ سنگ نما پروانه ای و اسکوپ z ) می باشد. برای اطلاع از مشخصات، قیمت اسکوپ پروانه ای و قیمت اسکوپ z سنگ و سرامیک ، در ادامه این مطلب را دنبال کنید.

اسکوپ سنگ پروانه ای

اسکوپ سنگ پروانه ای در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ تولید میگردد و برای اتصال انواع سنگ نما و سرامیک، مثلا اسکوپ سنگ گرانیت ، استفاده میشود. 

WhatsApp Image 2021 11 20 at 16.54.20

 

اسکوپ سنگ و سرامیک z

اسکوپ سنگ z یا اسکوپ سرامیک z هم مانند اسکوپ سنگ پروانه ای در سه سایز کوچک ، متوسط و بزرگ تولید میشود و بیشتر برای اتصال سنگ های سبک تر و سرامیک به کار میرود.

IMG 6244

اسکوپ سنگ نما چیست ؟ دیتیل اسکوپ سنگ نما : 

سنگ نما به دلیل صاف و صیقلی بودن و جذب آب پایین، مخصوصا هنگام زلزله، به راحتی از ملات پشت سنگ جدا میشود و سقوط سنگ ها میتواند خسارات جبران ناذیر مالی و جانی ایجاد کند.

قبلا برای جلوگیری ازریزش سنگ نما از روش های خشکه چینی ، پیچ و رول پلاک، سیم اسکپ و قرار دادن لقمه در پشت سنگ ها و سرامیک ها استفاده میکردند.

اما امروزه این روش ها منسوخ شده و جای خود را به اسکوپ گالوانیزه مانند اسکوپ پروانه ای و اسکوپ z به عنوان اسکوپ سنگ نما داده است. این اسکوپ سنگ نما قیمت مناسب و به صرفه ای دارد و به مراتب نسبت به اسکوپ سنگ نما با سیم کیفیت و امنیت بیشتری ایجاد میکند.

۱۰۴۸۳۵ e1532359751718 1170x570 3

ریزش سنگ نما ساختمان و دشواری ترمیم سنگ نما 

مقایسه روش سیم اسکوپ با اسکوپ سنگ نما گالوانیزه پروانه ای و اسکوپ سرامیک z :

در روش سیم اسکپ، سیم گالوانیزه نما در شیار لبه سنگ بدون هیچ لایه محافظتی رها می شود.

وجود رطوبت و بخار حاصل از خشک شدن ملات از یک طرف و ناخالص بودن الیاژ سیم از طرف دیگر احتمال خوردگی سیم را بیشتر میکند. در نتیجه امکان کنده شدن سنگ زیاد میشود.

ولی با توجه به اینکه اسکپ گالوانیزه ( اسکوپ سنگ نما )  در پشت سنگ و بین ملات مدفون می شود

احتمال خوردگی آنها کمتر است و در نتیجه کیفیت بهتری نسبت به روش سیم اسکپ دارد.


قیمت خرید اسکوپ سنگ و سرامیک از تولید کننده و دتایل اجرایی سنگ نما

روش استفاده اسکوپ سنگ نما : ( روش استفاده اسکوپ پروانه ای - روش استفاده اسکوپ z )

پشت سنگ یا سرامیک ها به وسیله سنگ فرز شیار کم عمقی ایجاد میشود تا اسکوپ به واسطه آن شیار با سنگ یا سرامیک درگیر شده و پایه ی اسکوپ نیز در پشت سنگ داخل ملات یا هر چسبنده دیگر قرار می گیرد تا از جدا شدن سنگ با چسباننده پشت آن جلوگیری کند.

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید