اسپیسر ساید چیر

اسپیسر ساید چیر که در بازار با نام ساید فیکس هم شناخته میشود، یکی از محصولات خاص شرکت آرپیکو و دارای ویژگی متفاوتی نسبت به دیگر انواع اسپیسر های معمول است. برای کسب اطلاع از کاربرد و ویژگی های این محصول و قیمت اسپیسر ساید فیکس ( ساید چیر ) در ادامه همراه ما باشید.

پیام در واتس اپ
توضیحات محصول:

اسپیسر ساید فیکس چیست ؟

اسپیسر ساید فیکس یا اسپیسر ساید چیر ، قطعه ای منحصر به فرد و ویژه است که دارای قفل کن یکطرفه می باشد و بر خلاف سایر اسپیسرهای مشابه برای سطوح افقی که میلگرد از بالا روی اسپیسر جا زده می شود ، اسپیسر پلاستیکی ساید فیکس از بغل به میلگرد جا زده می شود.

کاور پلاستیکی ساید فیکس جزء گروه اسپیسرهای پلاستیکی با توان باربری متوسط محسوب می شود . قابلیت ویژه نصب از بغل در مواردی بسیار حائز اهمیت و چاره ساز خواهد بود.

ممکن است گاهاً پس از اسپیسر گذاری و بافت میلگردها و نصب و تثبیت روی اسپیسرها، مشخص شود که تعداد اسپیسرکارگذاری شده به دلایل مختلف از جمله تعداد استاندارد در متر مربع ، تناسب با وزن سازه میلگردی و ... مناسب نیست و نیاز به افزایش تعداد اسپیسرها وجود داشته باشد.

بدیهی است که در این گونه موارد بلند کردن شبکه میلگردی جهت گذاشتن اسپیسر و یا بازکردن شبکه میلگردی جهت اسپیسر گذاری مجدد، کاری سخت و پر هزینه و در عین حال زمانبر است . در این موارد اسپیسر ساید فیکس با قابلیت جا زدن از بغل ، بدون نیاز به تغییر در سازه میلگردی، چاره ساز خواهد بود. اسپیسر ساید فیکس قادر به جای دادن میلگرد از قطر 12 تا 25 میلیمتر درون شاخک قفل کننده خود می باشد و توان تحمل بار نقطه ای تا 200 کیلوگرم را دارا می باشد.

کاربرد و ویژگی ها و قیمت اسپیسر ساید چیر ( اسپیسر ساید فیکس ):

اسپیسر ساید چیر در سازه هایی با وزن متوسط و نیمه سنگین در دال ها ، سقف ها و کف سازی ها برای ایجاد پوشش بتنی استفاده می شود . همچنین گیره مناسب ، قابلیت اضافه شدن به شبکه پس از آماتور بندی ، تحمل بار نقطه ای تا 200 کیلوگرم و مناسب بودن قیمت اسپیسر ساید چیر از مهمترین ویژگی های این اسپیسر است.

    مقدار استفاده :

          • در کف های متوسط 4عدد در هر متر مربع .

         • در تیرها و پوتر ها 3عدد در متر طول می باشد .

    جدول فنی : 

jadval SC

 

نکات قابل توجه اسپیسر ساید چیر :

  • چنانچه پس از محاسبه وزن شبکه میلگردی در یک متر مربع و با در نظر گرفتن بارهای مرده و زنده تعداد به دست آمده در حد سنگین به بالا باشد می توان از اسپیسر هارد فیکس به جای اسپیسر ساید فیکس استفاده نمود تا از نظر اقتصادی و زمان مورد نظر برای اسپیسر گذاری نیز مقرون به صرفه باشد.
    پیشنهاد می شود اسپیسر ساید فیکس برای سازه های با قطر میلگرد حداقل 14 مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا میلگردهای با قطر پایین تر، درون شاخک کاور پلاستیکی ساید فیکس به خوبی قفل و تثبیت نخواهند شد و حالت لقی خواهد داشت.
  • دقت نمایید جا زدن میلگرد داخل اسپیسر با پیچش و چرخاندن به طرف جانبی همراه نباشد، زیرا ممکن است موجب شکستن شاخک های اسپیسر پلاستیکی شود.
  • اسپیسر ساید فیکس برای قرارگیری میلگرد تا حداکثر قطر 25 میلیمتر طراحی شده است و چنانچه ایجاد کاور بتنی برای میلگردهای با سایز غیر متعارف و بزرگتر از 25 میلیمتر وجود دارد ، استفاده از اسپیسرهای پلاستیکی دیگر مانند هارد فیکس پیشنهاد می شود.البته در صورت لزوم استفاده از اسپیسر سایدفیکس، پیشنهاد می شود از اسپیسر پلاستیکی هاردفیکس نیز به صورت کمکی لا به لای آن استفاده شود.

فاصله انداز پلاستیکی ساید چیر ، در چارچوب استاندارد های بین المللی طراحی و تولید شده است. اگر به دنبال تولید کننده اسپیسر پلاستیکی هستید، جهت دریافت لیست قیمت اسپیسر ساید فیکس و دیگر اسپیسر های موجود در بازار، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید