کیت ابزار نصب پارکت لمینت

پس از درک تفاوت پارکت و لمینت ، برای نصب پارکت لمینت به ابزار و تجهیزاتی احتیاج داریم که چکش لاستیکی، میله کششی پارکت، ضربه زن پارکت و گوه پلاستیکی ( اسپیسر پارکت ) از مهمترین اقلام آن به شمار میرود. 

پیام در واتس اپ
توضیحات محصول:

در این مطلب به معرفی انواع پارکت کفپوش ، مزایا و معایب آنها و همچنین معرفی ابزار های موجود در کیت ابزار نصب پارکت لمینت خواهیم پرداخت.

مطالب به ترتیب :

  • معرفی اجمالی کیت ابزار نصب پارکت لمینت
  • مزایا و معایب و قیمت پارکت چوبی با نصب

  • مزایا و معایب و قیمت پارکت لمینت با نصب

  • مهمترین ویژگی ها و کاربرد کیت ابزار نصب پارکت لمینت

  • کیت ابزار نصب پارکت و کاربرد ابزار های مورد استفاده در آن

 kit parketed 1

کیت ابزار نصب لمینت ، یک مجموعه محصولی مشتمل بر چند ابزار بسیار کاربردی با استفاده آسان است که در زمان اجرای کفپوش لمینت در سطوح مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کیت شامل یک چکش نصب پارکت( چکش دو سر لاستیکی و سخت ) یک عدد میله کششی( اهرم مخصوص کشیدن و ضربه به پارکت در حاشیه های دیوار)، یک عدد بلوک ضربه زن پلاستیکی و 20 عدد اسپیسر پارکت ( گوه های فاصله گذار ) می باشد. در ادامه با دو نوع بسیار رایج پارکت چوبی و لمینتی آشنا می شوید تا با کاربرد دقیق تر ابزار نصب پارکت آشنا شوید.

مزایا ، معایب و قیمت پارکت چوبی با نصب

امروزه استفاده از انواع کفپوش لوکس در دکوراسیون ساختمانها موضوعی شایع و پر طرفدار است و انواع کفپوش مانند پارکت چوبی و پارکت لمینت ، نقش بسزایی در افزایش زیبایی واحد های تجاری و مسکونی ایفا میکنند. پارکت چوبی همانطور که از نام آن پیداست، از جنس چوب طبیعی ساخته می‌شود و تنوع و گوناگونی آن، به جنس چوب های مورد استفاده و ابعاد برش آن مربوط است.

با توجه به بالا بودن قیمت محصولات چوبی و استفاده از چوب طبیعی در پارکت ، قیمت خرید پارکت چوبی بیشتر از انواع دیگر پارکت است. نصب پارکت چوبی هم فرایندی زمانبر و نسبتا پر هزینه است؛ چراکه در مراحل نصب پارکت چوبی از چسب استفاده میشود و در پایان هم نیاز به ساب و لاک پارکت دارد. این نوع از کفپوش چوبی، نوع لوکسی از دکوراسیون به شمار میرود که شیوع آن را میتوان به اواسط دهه 17 میلادی در اروپا نسبت داد. طول عمر پارکت چوبی در صورتی که به درستی نصب شده باشد ، بیش از سایر انواع پارکت و تا بیش از 60 سال خواهد بود. اکثر پارکت های چوبی خاصیت ضد آب ندارند و به دلیل فرایند های داخل چوب، در صورت دریافت آب یا رطوبت زیاد، شکل خود را از دست داده و منبسط میشوند. 

در نهایت می توان گفت، به دلایلی از جمله بالا بودن مجموع هزینه و قیمت پارکت چوبی با نصب نسبت به قیمت نصب پارکت لمینت و همچنین آسان بودن نصب پارکت لمینت به نسبت نصب پارکت چوبی ، استقبال از نصب پارکت لمینت بیشتر از انواع دیگر شده است.

کیت ابزار نصب پارکت لمینت

مزایا ، معایب و قیمت پارکت لمینت با نصب ( نصب کفپوش لمینت )

 کفپوش لمینت نوع دیگری از انواع کفپوش ساختمان است که از چند لایه چوبی فشرده تهیه می‌شود. تفاوت پارکت چوبی با پارکت لمینت در این مورد است که پارکت لمینت از چند لایه چوبی فشرده تشکیل شده و بر خلاف پارکت چوبی ، از چوب طبیعی درختان ساخته نمیشود؛ با این حال طرح و نقش چوب طبیعی روی کفپوش لمینت هم وجود دارد. اکثر پارکت های لمینتی دارای پوششی ضد آب هستند و میتوان با دستمال مرطوب یا تی ها ، نظافت آن ها را انجام داد.

علاوه بر این، نصب پارکت لمینت هم زحمت و هزینه کمتری نسبت به نصب پارکت چوبی دارد. در فرایند نصب پارکت لمینت ، نیازی نداریم که از چسب استفاده کنیم و تنها با استفاده از شیار هایی که در حاشیه لمینت ها وجود دارد و کلیک نام دارند، آن ها را به هم متصل میکنیم. بدین طریق در صورت بروز خرابی برای یکی از پارکت ها میتوان آن را خارج و تعویض کرد. 

 حین نصب پارکت روی سرامیک ، نصب پارکت روی سیمان ،  یا هر نوع سطح دیگری، یک لایه از فوم مخصوص پارکت روی سطح پهن می شود. این فوم مخصوص هم باعث یکدست شدن سطح و هم باعث ایجاد یک لایه عایق حرارت، رطوبت و صدا خواهد شد.

همانطور که اشاره کردیم ، نصب پارکت لمینت ، کار ساده تری نسبت به نصب پارکت چوبی است اما نیاز به ابزار هایی دارد تا ضمن تسهیل فرایند نصب، دقت، نظم و کیفیت کار را هم افزایش دهند. از میان این ابزار ها میتوان به بلوک ضربه زن پارکت، چکش لاستیکی پارکت ( چکش دو سر سخت و لاستیک )، میله کششی و گوه یا اسپیسر پارکت اشاره کرد. 

ابزار نصب پارکت لمینت-قیمت پارکت چوبی با نصب

مهمترین ویژگی ها و کاربرد کیت ابزار نصب پارکت لمینت:

کیت ابزار نصب پارکت لمینت شامل چند قطعه و ابزار کاربردی و با کیفیت است که جزئیات آن ها به شرح زیر است:

چکش نصب پارکت : این محصول یک چکش با دو سر مختلف می باشد که کاربرد آنها برای موقعیت های مختلف تفکیک شده است. در عملیات نصب لمینت، برای چفت شدن کلیک ها در یکدیگر، باید به آنها ضربه وارد شود. یک سر این چکش دارای جنس لاستیکی و سر دیگر آن دارای جنس سخت می باشد که هر دو دارای قابلیت باز شدن به صورت پیچی و تعویض هستند. . این محصول از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است و کیفیت آن بنا به تجربه کاربران، از نمونه های خارجی آن هم بیشتر است. آرپیکو تولید کننده چکش لاستیکی و سخت با بهترین کیفیت در ایران.

 

 چکش نصب پارکت- چکش لاستیکی- چکش دو سر

میله کششی نصب پارکت: این محصول، یک قطعه فولادی است که برای اعمال ضربه به پارکت ها در حاشیه های دیوار و نقاطی که امکان ضربه مستقیم با  چکش وجود ندارد، استفاده میشود. دارای یک لبه خم شده کوتاه برای اتصال به لبه پارکت و یک لبه خمیده بلند خلاف جهت دیگری، برای ضربه زدن با چکش است.  پد ضد خش برای جلوگیری از بروز صدمه به پارکت ها هم روی این محصول نصب شده است. 

download

بلوک ضربه زن: این قطعه پلاستیکی وسیله ای کاربردی است که برای ضربه زدن به پارکت ها استفاده میشود. با توجه به این که نمیتوان با چکش ضربه مستقیم به پارکت ها وارد کرد، این قطعه در محل ضربه کنار پارکت گذاشته میشود تا واسطه ی ضربات چکش به پارکت باشد. این قطعه دارای جنس مقاومی است و لبه های آن طوری طراحی شده تا به خوبی به پارکت متصل شود و از طرف دیگر ضربه چکش را به پارکت وارد و پخش کند.

71c1LUL5PHL

 

گوه پلاستیکی (اسپیسر پارکت): 20 عدد گوه یا اسپیسر پارکت مشکی رنگ در این پکیج گنجانده شده است که به عنوان لبه گیر عمل می‌کنند. این قطعات کوچک ، با قرار گرفتن بین دیوار و لمینت، مانع از اتصال کامل این دو به یکدیگر (هنگام ضربه به لمینت از سمت دیگر) خواهند شد.

spac

این پکیج، 23 تکه، مشتمل بر تعدادی از مهمترین ترین ابزار های مورد نیاز برای نصب پارکت است و با بهترین کیفیت موجود در بازار و حتی قابل رقابت با نمونه های خارجی، توسط کارشناسان خبره آرپیکو ( شرکت مهندسی روهین تراش) طراحی و تولید میشود. برای دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و یا سفارش این پکیج محصولات کاربردی با قیمت شگفت انگیز، هم اکنون با کارشناسان آرپیکو تماس حاصل فرمایید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید