021-65605822
تهران جاده قدیم کرج | جاده شهریار | بعد از سعید آباد | خیابان وحید 3 پلاک 7
شنبه تا پنجشنبه
ساعت 8 الی 16
021-65605822
تهران جاده قدیم کرج | جاده شهریار | بعد از سعید آباد | خیابان وحید 3 پلاک 7
شنبه تا پنجشنبه
ساعت 8 الی 16

آشنایی با اسپیسر های سازه عمودی /راهنمای خرید اسپیسر چرخی ( اسپیسر خورشیدی)

اسپیسر پلاستیکی قطعه ای با تنوع کاربردی بسیار زیاد است و یکی از دسته های مورد مصرف آن، انواع اسپیسر سازه های عمودی یا همان اسپیسر دیوار و ستون است. دراین مقاله با انواع اسپیسر چرخی ( اسپیسر خورشیدی ) و اسپیسر کیج در دسته اسپیسرهای سازه عمودی آشنا میشویم.

     اسپیسر پلاستیکی قطعه ای بسیار کاربردی در ساختمان سازی است و همانطور که از نامش پیداست، وظیفه ایجاد فاصله را به عهده دارد و انواع مختلف آن، با قرار گرفتن در بین آرماتور ها و قالب یا بستر فونداسیون برای اجرای دقیق پوشش بتن آرماتور، به کار میروند. بطور کلی، اسپیسر بتن در دو دسته ی اسپیسر سازه های عمودی  ( اسپیسر دیوار ، اسپیسر ستون) و اسپیسر سازه های افقی (اسپیسر کف و اسپیسر فونداسیون) تقسیم میشود.

برای مطالعه بیشتر در مورد کاربرد اسپیسر پلاستیکی، همین الان روی این مقاله کلیک کنید: 

 اسپیسر چیست ؟ نکات مهم در مورد کاربرد اسپیسر پلاستیکی

 

     در مقاله قبلی در رابطه با انواع اسپیسر سازه های افقی مورد  استفاده در فونداسیون کف، سقف و دیگر سازه های اینگونه، صحبت کردیم و در این مطلب، به انواع اسپیسر سازه های عمودی خواهیم پرداخت.

     اسپیسر های مصرفی در سازه های عمودی که به شکل دایره هستند به اسپیسر چرخی معروف اند و برای بتن ریزی های عمودی مانند ستونها و دیواره ها بکار میروند. در این نوع کاربرد ها فشار زیادی به اسپیسر وارد نمی شود. این اسپیسر به اسپسیر خورشیدی هم معروف است و در بازار علاوه بر اسپیسر خورشیدی و اسپیسر چرخی ، نام هایی مانند اسپیسر ستون ، اسپیسر چرخی 5 سانتی ، اسپیسر ویل فیکس ، wheel spacer و ... هم برای این محصول استفاده میشود.

     مهمترین عملکرد اسپیسر چرخی یا اسپیسر خورشیدی همان تامین پوشش بتنی الزامی است. طراحی اسپیسر ویل فیکس به گونه ای انجام شده است که علاوه بر راحتی در نصب و کاربرد ، سطح تماس بسیار اندکی با سطح قالب داشته باشد .

     این نوع اسپیسر  را  هم  برای بتن های پیش ساخته و هم بتن ریزی درجا میتوان استفاده کرد؛ هر چند چرخش اسپیسر چرخی بر روی میلگرد مشکلی ایجاد نمی کند؛ لیکن این اسپیسر چرخی به نحوی طراحی شده که به هیچ وجه هنگام عملیات اجرایی از شبکه میلگرد جدا نشود.  

  

  

 

     اسپیسر سازه های عمودی سبک و متوسط ( اسپیسر چرخی ) ( Wheel Spacer):

     اسپیسر چرخی مخصوص استفاده در سطوح عمودی مانند دیوار ها ، ستون ها و مقاطع مدور، قالب های کناری پوتر و نظایر آن در بتن ریزهای درجا و پیش ساخته است .

 

     این نوع اسپیسر ها  دارای قفل کن قوی در مرکز خود برای نگهداری میلگرد می باشد. وجود شاخک ها در اطراف اسپیسر چرخی باعث می شود تا در برابر ارتعاشات شدید و ویبره که در هنگام بتن ریزی ایجاد می شود اثری بر روی بتن ریزی نگذارد.

     استفاده از این اسپیسر در سطوح عمودی این مزیت را ایجاد می کند که شبکه های میلگردی نسبت به قالب کاملا موازی قرار گیرند و از پیچیدگی آرماتور داخل قالب جلوگیری می شود این اسپیسر برای میلگرد هایی با قطر8-28 (mm) قابل استفاده است .  اسپیسر چرخی در دیوارها بر روی میلگردهای کمرکش و یا در ستونهای گرد و مربعی بر روی خاموت  نصب می شود.

     مقدار مصرف و خرید اسپیسر چرخی : در دیوارها 3 عدد در هر متر مربع از سطح دیوار و ستون ها حداقل 16 عدد در ستون 3 متری می باشد بطوریکه در هر ضلع خاموت 2 عدد و در ارتفاع 5/1 متر تکرار می شود .

     اسپیسر عمودی سنگین ( کیج اسپیسر ) (Cage Spacer):

     کیج اسپیسر برای ایجاد فاصله شمع بندی های عمودی از جمله پایه پل ها ، قالب های بالارونده ، سازه های دریایی ، قالب های لغزنده و نظیر آن مورد استفاده قرار می گیرد.

spacer wheel

     از مزایای کیج اسپیسر ، نداشتن دندانه در محیط آن است که باعث می شود در اثر حرکت و روندگی قالب ها هیچ آسیبی به اسپیسر وارد نشود. پس از بافته شدن میلگرد های شبکه قفسه شمع در زمانی که قفسه شمع آماده ورود به چاه حفاری شده است کیج اسپیسر روی میلگرد های اسپیرال نصب می شود.

     میزان مصرف و خرید اسپیسر کیج اسپیسر 8 عدد در طول قطر شبکه میلگرد می باشد که در ارتفاع 5/1 متر تکرار می شود .

 

شرکت آرپیکو تولیدکننده اسپیسر چرخی ( اسپیسر خورشیدی) و دیگر انواع اسپیسر پلاستیکی موجود در بازار است. کارشناسان شرکت آرپیکو همواره برای ارائه مشاوره رایگان در باره روش انتخاب اسپیسر مناسب سازه شما ارائه لیست قیمت اسپیسر چرخی و قیمت اسپیسر های دیگر از جمله اسپیسر فونداسیون، اسپیسر 5سانتی، اسپیسر های خاص و اسپیسر کاشی و سرامیک ، آماده پاسخگویی هستند. شرکت آرپیکو محصولات خود را با بهترین کیفیت موجود در بازار و مناسب ترین قیمت اسپیسر موجود در بازار طراحی و تولید میکند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس گرفته یا از طریق گزینه تماس واتس اپی برای ما پیام بگذارید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

همیشه بروز باشید

Please enable the javascript to submit this form

icon
icon
icon
استعلام قیمت
با ما در تماس باشید
برای مشاوره رایگان انتخاب محصول و استعلام فوری قیمت ها پیام بگذارید:
آرپیکو
کارشناس فروش
آنلاین

منو

شرکت آرپیکو